Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Güneş Pilleri HakkındaTarih 02 Ağustos 2021, 10:38 Editör: Editör Elektrohaber

Güneş Pilleri Hakkında

Güneş pilleri, enerji depolamanın geleceğidir. Gündüz üretilen yenilenebilir elektriği depolayabilir ve talebin yüksek olduğu geceleri serbest bırakabilirler. Bu, güneş battıktan sonra bile evinizin temiz, yeşil elektrikle çalışacağı anlamına gelir. Bu sebeplerden dolayı da güneş pilleri hakkında merak edilenler de artıyor. Energy Matters, en yaygın sorulan şu soruları yanıtladı:

Bir güneş pili faturamda bana nasıl tasarruf sağlar?

Yoğun dönemlerde güneş tepedeyken ve siz optimum verimi elde ederken, panelleriniz kalan elektrikle evinize güç sağlar. Bu, şebekeye aktarılır ve faturanıza kredi eklenir. Bu tarife garantisi, Avustralya’da birim başına yaklaşık beş senttir (1 Cent = 0,0845 TL). Bu yoğun dönemlerde (yaz aylarında) güç depoladığınızda, bunu panellerinizin enerji üretmediği gece saatlerinde kullanabilirsiniz. Birim başına yaklaşık 25 sent olan şebeke enerjisi için tam fiyat ödemek yerine bedava elektrik kullanmış oluyorsunuz.

Evime veya işyerime kaç pil ekleyebilirim?

Güneş pilleriyle sağladığımız seçenekler, haftanın her gecesi, gece boyunca evinize kolayca güç verecek. Elektriğinizde bir kesinti olursa, bu piller yaklaşık 24 saat kesintisiz güç sağlayabilir. Bu da yedi güne kadar gücünüz olması için elde edilmiş enerji gerektiği gibi paylaştırılabilir. Markaya bağlı olarak bazen daha büyük evler veya ticari tesisler için daha fazla pil ekleyebilirsiniz. Ancak piller apartman daireleri için yalnızca tek bir pile ihtiyaç duyacak şekilde tasarlanmıştır .

Mevcut sistemime pil ekleyebilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Ancak yenileyebileceğiniz türde sınırlamalar olabilir. Mevcut sisteminiz üç fazlı – tek fazlı olması, inverterinizin boyutu gibi unsurların bir etkisi olacaktır. Bir pili güçlendirmeden önce elektrik tedarikçinizle iletişime geçmeniz gerekecektir. Sizin için bu sürecin tüm karmaşasını ortadan kaldırabilir ve eviniz veya işyeriniz için mükemmel çözümü bulabiliriz.

Kurulu bir güneş sistemine ihtiyacım var mı?

Hayır. Bunları, güneş enerjisi gibi bedava olmasa da, şebeke elektriğini depolamak için kullanabilirsiniz. Bu, bir kesinti olması durumunda enerji depolamanın bir yoludur, ancak pahalı bir güvenlik önlemidir. Bu sistemler düzgün sağlandığında, bir daha asla elektrik kesintileri konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Bir daha asla fosil yakıtlara veya pahalı elektrik faturalarına güvenmenize gerek kalmayacak. Sadece tüm yıl boyunca yeşil elektrikle yaşamanın tadını çıkarırsınız.

Kaynak: Energy Matters
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 422 defa okunmuştur.

Alternatif enerji  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Goodyear’dan yenilenebilir enerji hamlesi

Goodyear’dan yenilenebilir enerji hamlesi Goodyear; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'daki tesislerinde 2022'nin sonuna kadar yüzde..

BOTAŞ, atıktan elektrik üretecek

BOTAŞ, atıktan elektrik üretecek Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Sivas'ta atık baca gazı ısısından elektrik üretimi..

Küresel ısınma enerji üretimine katkı sağlıyor

Küresel ısınma enerji üretimine katkı sağlıyor Küresel ısınmayla birlikte artan rüzgâr hızları, enerji üretimine katkı sağlıyor olabilir

California yeşil enerjiye geçiyor

California yeşil enerjiye geçiyor Küresel ısınmanın etkilerinin büyük ölçüde hissedilmeye başladığı ve dünyanın rekor sıcaklıklar yaşadığı günümüzde ...

On yıldır elektriğe para vermiyor

On yıldır elektriğe para vermiyor Kurduğu sistemle 10 yıldır elektriğe para vermiyor

Güneş ve rüzgâr elektriği artık boşa gitmeyecek

Güneş ve rüzgâr elektriği artık boşa gitmeyecek Güneş ve rüzgâr elektriği artık boşa gitmeyecek

Türkiye elektriğinin yüzde 12’si rüzgar ve güneşten

Türkiye elektriğinin yüzde 12’si rüzgar ve güneşten Rüzgâr ve güneş enerjisi, 2020 yılında Türkiye’deki elektrik üretiminin yüzde 12’sini oluşturdu.  Kaynak: Türkiye e...

Rüzgar ve güneşten elektrik yüzde 15 arttı

Rüzgar ve güneşten elektrik yüzde 15 arttı Rüzgar ve güneşten sağlanan elektrik üretimi yüzde 15 arttı

Yenilenebilir enerjiye ocakta büyük destek

Yenilenebilir enerjiye ocakta büyük destek Yenilenebilir enerjiye ocakta 2,8 milyar liralık destek
Teknik Adam Teknik Adam
Türkiye'ye elektrik ne zaman geldi?

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:3218

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:3482

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:3710

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:3548

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:14404

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:16134

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:23150

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:156500