Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına ZamTarih 02 Eylül 2020, 12:58 Editör: Editör Elektrohaber

PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Zam

Oyun dünyasının en önemli servislerinden biri olan PlayStation Plus, ülkemizdeki fiyat politikasında değişime gidiyor. Oyun dünyasının Netflix’i olarak bahsedilen ve oyunculara aylık olarak oldukça iyi içerikler sunan PS Plus, her ay ücretsiz oyunlar ve çok daha fazla içeriği oyuncuların beğenisine sunuyor. Fakat yeni ortaya çıkan açıklamalara bakılırsa ülkemizdeki oyuncular oldukça üzülecek gibi görünüyor.

PlayStation Plus’ın resmi duyurusuna göre ülkemizdeki üyelik fiyatlarına oldukça üzücü bir değişiklik yapılıyor. Bir süredir PS Plus abonelikleri için yapılması beklenen fiyat zammı, covid-19 sürecinde ertelenmiş ve zam yapılmamıştı. Oyuncuların bu süreçte PS Plus aboneliklerine eski fiyatıyla ulaşmasını isteyen Sony, bu sebeple PS Plus zamlarını ertelemişti. İşte zammın yapılacağı tarih ve yeni fiyatlar belli oldu.

Resmi açıklamalara göre 29 Ekim tarihinden itibaren yapılacak olan yeni zamlar ile birlikte PS Plus fiyatları fazlasıyla yükselecek. Normalde aylık olarak 23,99 TL’ye oyunculara sunulan PS Plus üyeliği, yeni zamlar ile birlikte 40 TL olacak. Neredeyse 2 katına çıkan fiyatlar, oyuncuların da büyük tepkisini çekti. Fiyat zammı tabii ki yalnızca aylık üyeliklere de yapılması. 3 aylık üyelik fiyatı normalde 75 TL değerindeyken, şimdi 100 TL’ye yükseldi. 12 aylık üyelik fiyatıysa 180 TL’den 240 TL’ye yükseldi.

Aylık ücreti neredeyse 2 katına çıkan PS Plus üyeliğinde artık 3 aylık ve 12 aylık üyelikler çok daha fazla avantajlı hale geldi. Aylık olarak 12 ay boyunca PS Plus aboneliği aldığınızda 480 TL olurken, şimdi direkt olarak 12 aylık abonelik aldığınızda 240 TL’ye denk gelecek. Yani yarı yarıya fiyatı diyebiliriz.

Fakat her ne kadar 12 aylık fiyatlar biraz uygun olsa da, bunun oyuncuların cebini yakacak bir zam olduğunu söyleyebiliriz. PlayStation Plus zamları hakkında açıklamalarda bulunan Sony, konu hakkında şu ifadelere yer verdi “Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin ardından PlayStation Plus abonelikleri için fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size bildirmek isteriz. 29 Ekim 2020’den itibaren piyasa koşullarından dolayı Türkiye için PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, söz konusu tarihte veya sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı anlamına gelir.“
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 1056 defa okunmuştur.

Oyun  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

PUBG:New State, 165 ülkede en popüler

PUBG:New State, 165 ülkede en popüler PUBG:New State, 165 ülkede en popüler oyun oldu

1 milyar doları aşan mobil oyunlar

1 milyar doları aşan mobil oyunlar Toplam oyun pazarının yarısından fazlasını ele geçiren mobil oyun pazarı aldı başını gidiyor.

FIFA 22 içinde yer alacak müzikler açıklandı

FIFA 22 içinde yer alacak müzikler açıklandı FIFA 22, 1 Ekim tarihinde çıkış yapacak. Oyunun çıkış tarihi bu kadar yaklaşmışken oyunda yer alacak şarkılar belli...

Call of Duty Vanguard Açık Beta süresi uzatıldı

Call of Duty Vanguard Açık Beta süresi uzatıldı Activision, Call of Duty Vanguard Açık Beta sürümünü 2 gün daha uzattı

Tamamen Ücretsiz Olabilir

Tamamen Ücretsiz Olabilir PES 2022’nin ‘Tamamen Ücretsiz’ Olabileceği Söyleniyor

Pokemon Go 5 Milyar Dolar Kazanç Getirdi

Pokemon Go 5 Milyar Dolar Kazanç Getirdi Pokemon Go 5 Yılda 5 Milyar Dolar Kazanç Getirdi

Nintendo’dan Netflix severlere kötü haber!

Nintendo’dan Netflix severlere kötü haber! Dijital içerik platformları, gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor.

Xbox’tan stüdyo satın alımları hakkında açıklama!

Xbox’tan stüdyo satın alımları hakkında açıklama! Xbox, stüdyoların satın alınmasını oyun dünyasının iyiliği için olduğunu düşünüyor.

Yerli Yapım Oyunda 5 Milyon İndirme

Yerli Yapım Oyunda 5 Milyon İndirme Gaziantep'te geliştirilen mobil oyun 5 milyon indirme sayısına ulaştı
Teknik Adam Teknik Adam
Türkiye'ye elektrik ne zaman geldi?

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:3280

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:3572

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:3766

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:3608

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:14468

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:16214

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:23254

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:157166