Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına ZamTarih 02 Eylül 2020, 12:58 Editör: Editör Elektrohaber

PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Zam

Oyun dünyasının en önemli servislerinden biri olan PlayStation Plus, ülkemizdeki fiyat politikasında değişime gidiyor. Oyun dünyasının Netflix’i olarak bahsedilen ve oyunculara aylık olarak oldukça iyi içerikler sunan PS Plus, her ay ücretsiz oyunlar ve çok daha fazla içeriği oyuncuların beğenisine sunuyor. Fakat yeni ortaya çıkan açıklamalara bakılırsa ülkemizdeki oyuncular oldukça üzülecek gibi görünüyor.

PlayStation Plus’ın resmi duyurusuna göre ülkemizdeki üyelik fiyatlarına oldukça üzücü bir değişiklik yapılıyor. Bir süredir PS Plus abonelikleri için yapılması beklenen fiyat zammı, covid-19 sürecinde ertelenmiş ve zam yapılmamıştı. Oyuncuların bu süreçte PS Plus aboneliklerine eski fiyatıyla ulaşmasını isteyen Sony, bu sebeple PS Plus zamlarını ertelemişti. İşte zammın yapılacağı tarih ve yeni fiyatlar belli oldu.

Resmi açıklamalara göre 29 Ekim tarihinden itibaren yapılacak olan yeni zamlar ile birlikte PS Plus fiyatları fazlasıyla yükselecek. Normalde aylık olarak 23,99 TL’ye oyunculara sunulan PS Plus üyeliği, yeni zamlar ile birlikte 40 TL olacak. Neredeyse 2 katına çıkan fiyatlar, oyuncuların da büyük tepkisini çekti. Fiyat zammı tabii ki yalnızca aylık üyeliklere de yapılması. 3 aylık üyelik fiyatı normalde 75 TL değerindeyken, şimdi 100 TL’ye yükseldi. 12 aylık üyelik fiyatıysa 180 TL’den 240 TL’ye yükseldi.

Aylık ücreti neredeyse 2 katına çıkan PS Plus üyeliğinde artık 3 aylık ve 12 aylık üyelikler çok daha fazla avantajlı hale geldi. Aylık olarak 12 ay boyunca PS Plus aboneliği aldığınızda 480 TL olurken, şimdi direkt olarak 12 aylık abonelik aldığınızda 240 TL’ye denk gelecek. Yani yarı yarıya fiyatı diyebiliriz.

Fakat her ne kadar 12 aylık fiyatlar biraz uygun olsa da, bunun oyuncuların cebini yakacak bir zam olduğunu söyleyebiliriz. PlayStation Plus zamları hakkında açıklamalarda bulunan Sony, konu hakkında şu ifadelere yer verdi “Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin ardından PlayStation Plus abonelikleri için fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size bildirmek isteriz. 29 Ekim 2020’den itibaren piyasa koşullarından dolayı Türkiye için PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, söz konusu tarihte veya sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı anlamına gelir.“
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 748 defa okunmuştur.

Oyun  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

EA, Battlefield 6 İçin Yeni Need For Speed’i Erteledi

EA, Battlefield 6 İçin Yeni Need For Speed’i Erteledi Electronic Arts, yeni Need for Speed oyununun ertelendiğini açıkladı.

Elite Dangerous: Odyssey Genişlemesi Ertelendi

Elite Dangerous: Odyssey Genişlemesi Ertelendi Elite Dangerous: Odyssey genişleme paketinin çıkışı Covid-19 sebebiyle ertelendi.

STALKER 2 Güncelleme ile Geliyor

STALKER 2 Güncelleme ile Geliyor STALKER 2, Işın İzleme ve 4K Çözünürlük Desteğiyle Geliyor

Battlefield 6 ile İlgili Yeni Bilgiler Sızdırıldı

Battlefield 6 ile İlgili Yeni Bilgiler Sızdırıldı Serinin hayranları tarafından dört gözle beklenen Battlefield 6 ile ilgili yeni bilgiler sızdırıldı.

Unutulmaz Oyun GTA IV Tüm Hileleri

Unutulmaz Oyun GTA IV Tüm Hileleri Unutulmaz oyun serisi Grand Theft Auto’nun sevilen bir oyunu olan GTA 4 şifrelerini ve tüm hilelerini sizler için b...

Kısa Süreliğine Ücretsiz

Kısa Süreliğine Ücretsiz 135 TL’lik The Division, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Valorant 1.02 yaması yayınlandı, dereceli oyunlar ise yolda

Valorant 1.02 yaması yayınlandı, dereceli oyunlar ise yolda Valorant 1.02 yaması yayınlandı, dereceli oyunlar ise yolda

Call of Duty Mobile, PUBG Mobile'ı Geçti

Call of Duty Mobile, PUBG Mobile'ı Geçti Call of Duty Mobile, Efsanevi Çıkışıyla İndirme Sayısında PUBG Mobile'ı Geçti

PUBG Mobile'e güncelleme

PUBG Mobile'e güncelleme PUBG Mobile'dan 'Miramar' güncellemesi

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:2664

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:2670

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:3114

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:3110

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:13764

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:15476

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:22320

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:151262