Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Web Siteleri YavaşladıTarih 02 Eylül 2020, 10:11 Editör: Editör Elektrohaber

Web Siteleri Yavaşladı

Dünyanın en büyük internet güvenliği ve web siteleri için DDoS koruma hizmeti şirketi Cloudflare, Pazar günü sabahında çöktü. Bu çöküş, dünya çapında binlerce internet sitesinin de hizmet vermesini engellerken, kripto para sitesi Bitfinex de kripto para yatırımcılarına Pazar günü oldukça yavaş hizmet vermek zorunda kaldı.

Günümüzde yüz binlerce, hatta milyonlarca site tarafından kullanılan, ayrıca kitle.net web sitemizde de kullanılan DDoS koruma hizmeti olan Cloudflare, aynı zamanda bu sitelerin hızlandırılmasına ve saldırıları önlemesine yardımcı oluyor. Web siteleri ve özellikle haber siteleri için vazgeçilmez bir servis haline gelen Cloudflare, Pazar günü yaşanan problem sebebiyle milyonlarca web sitesinin de çökmesine sebep oldu.

Bu problemin ardından Cloudflare çalışanları problemi çözmek için hemen çalışmalara başladı. Fakat problemin büyük bir bölümü çözülse de, hala birçok sitenin açılmasında zorluk yaşanıyor. Sitemizde olduğu gibi dünya çapında Cloudflare hizmetini kullanan pek çok site, yaşanan yavaşlık probleminden şikayetçi oluyor. Diğer bir yandan Cloudflare baş teknoloji sorumlusu John Graham-Cumming, konu hakkında yaptığı açıklamalarda “Bugün, birçok sağlayıcıyı etkileyen yaygın bir internet kesintisi yaşadık. Bu Cloudflare’a özgü bir kesinti değil. Level 3 / CenturyLink ve Cloudflare dahil olmak üzere birçok internet hizmeti kesintiler yaşadı. Cloudflare’ın otomatik sistemleri sorunu tespit etti fakat sorunun kapsamı manuel müdahaleyi gerektirdi.” ifadelerine yer verdi.

Yani Cloudflare baş teknoloji sorumlusuna göre bu sorun, Cloudflare’a özgü değildi ve bulut çözümleri şirketi CenturyLink’den kaynaklıydı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Bitfinex de bu çöküşten dolayı kullanıcılara bir süre hizmet veremedi. Konu üzerinde çalıştıklarını açıklayan Cloudflare çalışanları, konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “Cloudflare, üçüncü taraf transit sağlayıcı olayının neden olduğu ağla ilgili sorunların farkındadır. Sorunu azaltmak için çalışıyoruz.“

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra ilgili yavaşlık probleminin çözüldüğünü aktaran Cloudflare ekibi, sistemlerin eski haline döndüğü belirtti. Fakat hala pek çok site bu sorundan dolayı ziyaretçilerine yavaş hizmet veriyor. İlgili sorunun kısa sürede çözüleceği düşünülüyor.

ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 418 defa okunmuştur.

Bilgisayar - İnternet  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Twitter'a Ceza

Twitter'a Ceza Twitter, Türkiye’de Reklam Yayınlayamama Cezası Aldı!

Korsan Film Şebekesine Operasyon

Korsan Film Şebekesine Operasyon Sinema dünyasını milyonlarca dolarlık zarara uğratan korsan film şebekesi Sparks’a operasyon düzenlendi ve 2 kişi g...

Facebook Çalışanlarının Maaşları Açıklandı

Facebook Çalışanlarının Maaşları Açıklandı Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un tüm çalışanlarının..

Teknik Paylaşım Platformu Tekrar Yayında

Teknik Paylaşım Platformu Tekrar Yayında Teknik Paylaşım Platformu elektroforum.org tekrar yayın hayatına döndü

Yayın Hayatına Tekrar Dönüyor

Yayın Hayatına Tekrar Dönüyor YAyın hayatına tekrar dönüyor

16-24 Mbps' arası hızı tercih edildi

16-24 Mbps' arası hızı tercih edildi Her 4 aboneden biri internette '16-24 Mbps' arası hızı tercih etti

Windows 10'da yeni açık bulundu

Windows 10'da yeni açık bulundu Windows 10 işletim sisteminde yeni bir açık bulundu

Google'un sicili kabarıyor

Google'un sicili kabarıyor Google'un sicili kabarıyor: 8.2 milyar avroluk ceza ödedi

Google Play'de bazı uygulamalarla dolandırıcılık yapılıyor

Google Play'de bazı uygulamalarla dolandırıcılık yapılıyor Google Play'de indirilen bazı uygulamalarla dolandırıcılık yapılıyor

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:2504

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:2528

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2980

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2986

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:13596

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:15306

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:22090

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:149954