Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
İşaret dilinde de hizmet dönemiTarih 24 Aralık 2018, 13:32 Editör: Editör Elektrohaber

İşaret dilinde de hizmet dönemi

TOTAL Oil Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde işitme engellilere yönelik ‘İki Elin Enerjisi Güzel’ projesini hayata geçirerek, akaryakıt istasyonlarında işaret dili eğitimi almış personeliyle hizmet vermeye başladı.

İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile kasım ayında İstanbul, Ankara ve Bursa’daki 20 istasyonun ön saha ve market çalışanlarına işaret dili eğitimleri veren TOTAL, İzmir bölgesindeki istasyonlarının da işaret dili eğitimlerini tamamlayarak, 14 istasyonunda daha işaret dilinde hizmet vermeye başladı ve toplamda işaret dilinde hizmet veren istasyon sayısını 34’e çıkardı. Türkiye’de yaklaşık 4 milyona yakın işitme engelli olduğunu belirten TOTAL Oil Türkiye A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Begüm Egesel, 2019’da daha fazla şehir ve istasyonda hayata geçirmeyi hedefledikleri proje ile tüm Türkiye’de, işitme engelli bireylere ulaşarak gündelik hayatta hizmet alımında yaşadıkları olumsuzluklara çözüm oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

ENGELSİZ İLETİŞİME DESTEK

TOTAL Oil Türkiye olarak, 500 istasyonda tüm Türkiye’ye hizmet verdiklerini dile getiren Begüm Egesel, “Demirören Grubu’nun tüm şirketlerinde olduğu gibi bizler, Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza hak ettiği en iyi ürün ve hizmetleri sunma anlayışıyla çalışıyor, topluma karşı sorumluluklarımızı da her zaman göz önünde bulundurmaya gayret ediyoruz. İki Elin Enerjisi Güzel projemizle işitme engelli bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek, istasyonlarımızda kendi dillerinde hizmet almalarını sağlamak ve ülke genelinde işaret dilinin yaygınlaşması için farkındalık yaratmayı hedefledik. Kasım ayında İstanbul, Ankara ve Bursa’da 20 istasyonumuzun market ve ön saha çalışanları işaret dili eğitimi aldı. Bu hafta ise İzmir bölgesindeki 14 istasyonumuzun eğitimlerini başarı ile tamamladık. Hedefimiz 2019 Şubat ayı sonunda ülke genelinde 100 istasyonumuzda işaret dilinde hizmet vermek. Projemizin kapsamını çok kısa zamanda genişleterek, farklı hizmet ve çözümlerle işitme engelli bireylerin yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz” dedi.

İŞİTME ENGELLİLERİN SORUNLARI AZALTILACAK

İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Başkanı Ebru Akça ise pek çok sektörde olduğu gibi, akaryakıt sektöründe de hizmet alan işitme engellilerin zorluklar yaşadığını ifade etti. İşitme engelli bireylerden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda sorunları minimuma indirmek adına projenin uygulandığını anlatan Akça, şöyle konuştu:

“Projenin ana amacı duyma ve konuşma yetisinden yoksun işitme engelli bireylerin istasyonda bulunduğu süre içerisinde kendi dilinde hizmet alabilmesi, sağlıklı bir iletişim ortamının sağlanması, bu sayede işaret dili uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlayacak farkındalığın toplum içerisinde oluşturulmasıdır. Bu projenin hayata geçmesinde her daim yanımızda olan TOTAL Oil Türkiye ailesine, camiamıza verdikleri bu destekten kaynaklı şükranlarımızı borç biliriz.”

Projenin lansmanı 5 Aralık’ta yayına giren reklam filmi ile gerçekleşti. Reklam filminin tamamında sadece işaret dili kullanılarak, akaryakıt sektöründe yine bir ilke imza atılmış oldu.

Kaynak: HABERTURK
ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 400 defa okunmuştur.

Firmalar  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji

Aksa'dan denizcilik sektörüne enerji Aksa, denizcilik sektörüne enerji veriyor

Musk’tan yeni girişim

Musk’tan yeni girişim Teknoloji şirketi Tesla’nın İcra Kurulu Başkanı Elon Musk

Günsan'ın liderlik ekibine taze kan

Günsan'ın liderlik ekibine taze kan Alişan Çapan, Günsan'ın liderlik ekibine katıldı!

Nikola ile Tesla arasında savaş çıktı!

Nikola ile Tesla arasında savaş çıktı! Nikola Motor, Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’ya dava açtı.

ADM Elektrik Muhtarları Dinliyor

ADM Elektrik Muhtarları Dinliyor ADM Elektrik Dağıtım Muhtarları Dinliyor

Aksa Doğalgaza ödül

Aksa Doğalgaza ödül Aksa Doğalgaz ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülü aldı

İnci Holding’ten yenilenebilir enerjiye ilk adım

İnci Holding’ten yenilenebilir enerjiye ilk adım Yarım yüzyılı aşkın süredir akü ve jant üreten otomotiv sanayinin güçlü isimlerinden İnci Holding ezber bozuyor

Gersan;dan milyon dolarlık anlaşma

Gersan;dan milyon dolarlık anlaşma Gersan Elektrik’ten 3 milyon dolarlık anlaşma

AKSA,TÜRK TELEKOM GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

AKSA,TÜRK TELEKOM GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ AKSA ELEKTRİK VE TÜRK TELEKOM GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Thomas Edison Thomas Edison
Thomas Alva Edison´un Biyografisi
Michael Faraday Michael Faraday
Michael Faraday´ın Biyografisi
Nikola TESLA Nikola TESLA
Nikola TESLA´nın Biyografisi

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:786

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:960

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:1184

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:1298

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:11516

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:12736

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:18860

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:136734