Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
TEİAŞ ve EÜAŞ İşçilerine Y G TazminatıTarih 28 Mart 2017, 16:28 Editör: Editör Elektrohaber

TEİAŞ ve EÜAŞ İşçilerine Y G Tazminatı

Ölümle burun buruna çalışan Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) ve Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) işçileri, Yüksek Gerilim ilave ödemesinin ayrım yapılmaksızın kendilerine de ödenmesini istiyorlar.


TEİAŞ ve EÜAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine (işçiler hariç) çalıştıkları her bir gün için 15 TL Yüksek gerilim ilave ücreti ödeniyor.


TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’ta Yüksek gerilim ilave ücreti uygulaması 1 Ocak 2016’dan itibaren hayata geçti. TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışan işçiler ise yüksek gerilim ek ücreti alamıyorlar.


www.enerjimagazin.com'a konuşan işçiler, Yüksek Gerilim ilave ödemesinin kendilerine de ayrım yapılmaksızın ödenmesi gerektiğini savunuyorlar. Yüksek gerilim altında ölümle burun buruna çalışan işçiler, bağlı bulundukları sendikaların da bu adaletsizliğin giderilmesi için harekete geçmesini istiyorlar.


İşçilerin açıklamaları şu şekilde: “Görev yapmakta olduğumuz şalt sahasında yüksek gerilim altında fiilen çalışıyor ve yüksek gerilime maruz kalıyoruz. Yüksek gerilim altında manevra yapıyoruz. Ölümle burun buruna yüksek risk altında çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz görev gereği sıfır hata ile çalışmak zorundayız. Biz işçiler hariç diğer kamu görevlileri yüksek gerilim tazminatını alıyorlar. Üyesi bulunduğumuz Tes-İş sendikası ile EÜAŞ ve TEİAŞ işyerlerinin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı. Biz EÜAŞ ve TEİAŞ çalışanları olarak, Mühendislere ödenen Yüksek Gerilim ilave ödemesinin bizlere de ayrım yapılmaksızın ödenmesini talep ediyoruz.


İsteklerimizi Üyesi bulunduğumuz Tes-İş Sendikası’na da ilettik. BizTEİAŞ ve EÜAŞ Genel Müdürlüklerinin açık ve kapalı şalt merkezleri ile enerji nakil hatlarının tesisi, bakımı, kontrolü hizmetlerinde ve yüksek gerilim altında fiilen çalışanlar olarak www.enerjimagazin.com aracılığıyla konuyla ilişkili tüm tarafları haklı taleplerimiz karşısında duyarlı olmaya çağırıyoruz”

ÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 5098 defa okunmuştur.

Elektrik  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Kurulu güçte ilk üç

Kurulu güçte ilk üç Kurulu güçte ilk üç: EÜAŞ, ENKA, Enerjisa

Elektrik Yetkilendirmeleri Belirlendi

Elektrik Yetkilendirmeleri Belirlendi 2020 Yılında Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi

Kaçak Elektrikte Yok Artık Dedirten Uygulamalar..

Kaçak Elektrikte Yok Artık Dedirten Uygulamalar.. Vatandaşların yaptığı kaçak elektrik uygulamaları TEDAŞ yetkililerini bile hayretler içinde bırakmaya devam ediyor....

Kaçak elektrikte ilginç yöntemler

Kaçak elektrikte ilginç yöntemler Türkiye' nin en fazla kaçak oranın yaşandığı Dicle Bölgesi'nde vatandaşın yaptıkları denetim elemanlarını b...

Tahmini 2020 elektrik kullanımı

Tahmini 2020 elektrik kullanımı İşte 2020 için elektrik kullanımı tahmini

Abone sayısı 44 milyonu aştı

Abone sayısı 44 milyonu aştı Türkiye'de elektrik abonesi sayısı mart sonu itibarıyla 44 milyonu geçti.

ABD'de elektrik üretimi azaldı

ABD'de elektrik üretimi azaldı ABD'de elektrik üretimi geçen hafta yıllık bazda yüzde 3,7 azaldı.

Mardin'de kaçak elektrikle mücadele

Mardin'de kaçak elektrikle mücadele Mardin'de tespit edilen kaçak trafoların, Bayburt'un elektrik ihtiyacını karşılayacak güçte olduğu hesaplan...

Kaçak elektriği önleyen panolar kırıldı

Kaçak elektriği önleyen panolar kırıldı DEDAŞ, Şırnak merkez ile Cizre ilçesinde kurduğu alçak gerilim sayaç panolarına yönelik

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:2244

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:2218

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2682

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2732

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:13318

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:15052

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:21736

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:147800