Teknik Haber Platformu
GÜNCEL ELEKTRİK ENERJİ SEKTÖREL TEKNOLOJİ OYUN YAŞAM AKTÜEL
Kocaeli'deki elektrik kesintileriTarih 01 Ocak 2017, 17:18 Editör: Editör Elektrohaber

Kocaeli'deki elektrik kesintileri

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 10.00 itibarıyla Kocaeli'de kapalı yol bulunmadığı belirtilerek, ilçelerin kırsal mahallelerine giden alternatif tali yollar ve ara sokaklar hariç ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı kaydedildi. Ana arterler ve diğer açık yollarda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve karayolları ekiplerinin buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını yoğunlaştırdığı vurgulanan açıklamada, İzmit'in bazı yerlerinde yaşanan su baskınlarından kaynaklı zarar ve hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı ifade edildi.

Kenti afet boyutuyla etkileyen en önemli sorunun elektrik kesintileri olduğuna işaret edilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

"SEDAŞ ekipleri 6 ilçenin 78 kırsal mahallesine henüz verilemeyen elektrik için 105 ekip ve 212 personelle yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Çoğunluğu İzmit'in kuzey kırsal mahallerinde görülen elektrik kesintilerinin bugün giderilmesi planlanmaktadır. Gebze ve Dilovası'ndaki 8 Organize Sanayi Bölgesi'nde yaşanan kesintilerin en büyük nedeni ise ilimizin kuzeyinden geçen ve İstanbul'a aktarım yapan TEİAŞ'ın enerji nakil hatlarında yaşanan kopma ve arızalardır. İstanbul'u besleyen 7 yüksek gerilim hattının tamamı bloke olmuştur. Bu hatlardan bazılarında yüksek kafes direkler de yıkılmıştır. TEİAŞ, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Ankara ve Bursa'dan getirttiği 160 kişilik ekiple arızalara müdahale etmektedir. TEİAŞ'ın çalışmalarına ilimizdeki tüm kurumlar destek vermektedir."

Yüksek gerilim hatları güzergahlarında kar dolayısıyla oluşan zorlu arazi şartlarında arıza ekiplerinin taşınması için Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünün 6 kişi taşıma kapasiteli özel nitelikli 8x8 amfibik araçla katkı sunduğu belirtilen açıklamada, Kocaeli AFAD'ın 8x8 amfibik aracıyla arazide 7 ekibiyle TEİAŞ ekiplerine yardımcı olduğu aktarıldı.

Açıklamada, Kocaeli İl AFAD Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, karayolları, TEİAŞ, SEDAŞ, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) ve ilçe belediyelerinin problemleri gidermeye dönük olarak çalışmalarının aralıksız sürdüğü ifade edildi.

Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, karşılaşılan tablonun gerçek anlamda afet koşulları barındırdığını vurgulayarak, şu görüşlerini aktardı:

"Büyük enerji hatlarının tümünün aynı anda bloke olması nadir görülebilecek bir hadisedir. Perşembe gününden itibaren Kocaeli Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimiz faal şekilde çalışmakta, Kocaeli Afet Müdahale Planı kapsamında çözüm ortaklarının koordinesi de sınanmaktadır. Bu olağanüstü durumdan çıkmak için Vali Yardımcımız Dursun Balaban ve AFAD'dan sorumlu Vali Yardımcımız Abdullah Etil koordinesinde ilimizin tüm kurumsal yapıları büyük bir gayretle ve uyumla olaya vaziyet etmektedir."

KAYNAK: YENİ ŞAFAKÖNEMLİ :
 
Yayınlanmakta olan haberin tüm hakları saklıdır.
  Elektrohaber.net hak sahiplerinin yayınlanmakta olan haberlerin kaynak gösterilerek kaldırılma isteği hakkını saklı tutar.
  Elektrohaber'de yayınlanmakta olan haberlerin kaynak belirtilmeden yayınlanması yasaktır. |  Bu haber 2480 defa okunmuştur.

Elektrik  HABERLERİNDEN ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Kurulu güçte ilk üç

Kurulu güçte ilk üç Kurulu güçte ilk üç: EÜAŞ, ENKA, Enerjisa

Elektrik Yetkilendirmeleri Belirlendi

Elektrik Yetkilendirmeleri Belirlendi 2020 Yılında Elektrik Tesislerinin Proje Onay ve Kabul Yetkilendirmeleri Belirlendi

Kaçak Elektrikte Yok Artık Dedirten Uygulamalar..

Kaçak Elektrikte Yok Artık Dedirten Uygulamalar.. Vatandaşların yaptığı kaçak elektrik uygulamaları TEDAŞ yetkililerini bile hayretler içinde bırakmaya devam ediyor....

Kaçak elektrikte ilginç yöntemler

Kaçak elektrikte ilginç yöntemler Türkiye' nin en fazla kaçak oranın yaşandığı Dicle Bölgesi'nde vatandaşın yaptıkları denetim elemanlarını b...

Tahmini 2020 elektrik kullanımı

Tahmini 2020 elektrik kullanımı İşte 2020 için elektrik kullanımı tahmini

Abone sayısı 44 milyonu aştı

Abone sayısı 44 milyonu aştı Türkiye'de elektrik abonesi sayısı mart sonu itibarıyla 44 milyonu geçti.

ABD'de elektrik üretimi azaldı

ABD'de elektrik üretimi azaldı ABD'de elektrik üretimi geçen hafta yıllık bazda yüzde 3,7 azaldı.

Mardin'de kaçak elektrikle mücadele

Mardin'de kaçak elektrikle mücadele Mardin'de tespit edilen kaçak trafoların, Bayburt'un elektrik ihtiyacını karşılayacak güçte olduğu hesaplan...

Kaçak elektriği önleyen panolar kırıldı

Kaçak elektriği önleyen panolar kırıldı DEDAŞ, Şırnak merkez ile Cizre ilçesinde kurduğu alçak gerilim sayaç panolarına yönelik

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

Diğer videolar

  Sahnenin Üzerinde Çarpıldı
 

Sahnenin Üzerinde Ça

İzlenme:2244

   
  Elektrik kablosu Volkan gibi patladı
 

Elektrik kablosu Vol

İzlenme:2218

   
  İçme Suyu Elektrik Üretecek
 

İçme Suyu Elektrik Ü

İzlenme:2682

   
  Elazığ Yerli Motor
 

Elazığ Yerli Motor

İzlenme:2732

   

Tüm fotoğraflar

  İş kazaları
 

İş kazaları

İzlenme:13318

   
  Tesla
 

Tesla

İzlenme:15052

   
  Hat Emekçileri
 

Hat Emekçileri

İzlenme:21736

   
  Torna kazası
 

Torna kazası

İzlenme:147800